Jak przewozić wartościowe rzeczy podczas podróży?

Główną zasadą przewozu wartościowych przedmiotów podczas podróży jest, aby zabrać tylko to co jest niezbędne i dobrze to zabezpieczyć. Rzeczy bez których możesz się obejść - niezastąpione kosztowności, karty kredytowe bez limitu - pozostaw lepiej w domu.

Pieniądze:

Zamiast dużej sumy gotówki zabierz ze sobą czeki podróżne, oraz jedną - maksymalnie dwie karty płatnicze/kredytowe.
Stwórz dwie listy na której zapiszesz numery seryjne czeków. Jedną zostaw krewnym w domu, drugą kopię miej przy sobie.
Jeżeli podróżujesz przez dłuższy czas, korzystaj ze skrzynek depozytowych w bankach. Jeśli przewozisz gotówkę, podziel ją na mniejsze sumy i spakuj w różnych miejscach. Nigdy nie przewoź wartościowych rzeczy razem - schowanych w tym samym miejscu.

Dokumenty

Zrób ksero strony identyfikacyjnej swojego paszportu, biletów, prawa jazdy i kart. I znów jedną kopię zostaw krewnym lub znajomym w domu, drugą zabierz ze sobą, jednak pamiętaj, żeby mieć ją w innym miejscu niż wcześniej schowane rzeczy wartościowe.
Gdy przybędziesz do hotelu - oddaj paszport, karty kredytowe i jeśli masz większą sumę, to również gotówkę do hotelowego sejfu. Poruszając się w miejscu twojego pobytu nie noś przy sobie większych sum, a jeśli jest to już niezbędne, to chowaj wszystko do kieszeni wewnętrznych lub w specjalnej saszetce zawieszonej na szyi.

Nie prowokuj

Unikaj przenoszenia rzeczy wartościowych w plecakach i torebkach. Nie noś pieniędzy w kieszeniach zewnętrznych oraz w saszetkach biodrowych. To wszystko jest łatwym celem dla kieszonkowców. Kiedy wybierasz pieniądze z bankomatu, lepiej rób to wewnątrz banków, a nie na ulicy, nie obnoś się z tym, że masz sporą sumę pieniędzy przy sobie.
Zwiedzając staraj się wtopić w tłum, nie wyróżniaj się jako turysta - złodzieje jasno odbierają to jako zaproszenie "Jestem łatwym łupem".
dodajdo.comSubskrybuj nasz kanał RSS
0 Odpowiedzi

Prześlij komentarz