Gdzie lecieć, aby zobaczyć najpiękniejsze plaże na Świecie? - część I

Po całym roku ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek. Nie znam nikogo, kto nie chciałby poleniuchować przez 2-3 tygodnie w pięknych krajobrazach słonecznej plaży. Dziś chcę zaprezentować pierwszą z trzech części Najpiękniejszych plaż na Świecie. Mam nadzieję, że to pomoże podjąć decyzję o wybraniu wakacyjnej lokalizacji.

Lanikai Beach, Kailua, Hawaje, USA


Uważana przez wielu miejscowych za najlepszą/najpiękniejszą plażę na Hawajach. Czyste wody, miły w dotyku piasek i łagodnie kołyszące się drzewa palmowe sprawiają, że to idealne miejsce do opalania się i odpoczynku. Dodatkowo można skorzystać z wielu możliwości, jakie oferują miejscowe firmy tj. pływanie kajakiem, żeglowanie na różnego rodzaju łódkach, surfowanie i wiele innych.

Tobago Cays, Saint Vincent i Grenadyny

Plaże na tych wysepkach znane są z pięknych zachodów słońca, łagodnego piasku, skał i przejrzystej, błękitnej wody. Opalanie się, sporty jak siatkówka, nurkowanie albo romantyczne spacery - w tak pięknych miejscach jak Grenadyny, wszystko przynosi radość i wewnętrzny spokój ducha.

Pearl Beach, Bora Bora, Polinezja Francuska


Będąc już na plaży odkryjesz, że niebo także może znajdować się na ziemi. Magia laguny i spokój, jaki tam panuje, powoduje że już po jednym dniu nie będziesz chciał wrócić do domu.
Bujne tropikalne zbocza i doliny porośnięte są pięknymi hibiskusami. Idealne piaski na plaży ustępują miejsca szmaragdowej wodzie, w której można znaleźć czarujące, kolorowe ryby pływające w koralowych ogrodach.

Maya Bay, Wyspa Phi Phi, Tajlandia

Zatoka Maya została rozsławiona poprzez film "Niebiańska plaża" z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Maya otoczona jest z trzech stron wysokimi na 100 metrów klifami. W środku zaś znajduje się kilka małych plaż. Najdłuższa (główna) ma 200 metrów i pokryta jest jedwabistym, miękkim i białym piaskiem. Dzięki krystalicznie czystej wodzie można obserwować jak wygląda kolorowe, podwodne życie ryb pływających między ślicznymi koralami.

La Digue-Anse Source D'Argent, Republika Seszeli

Ciekawostką jest to, że ta plaża należy do najczęściej fotografowanych. Nie raz była umieszczana w rankingach najpiękniejszych przez magazyny podróżnicze i programy telewizyjne. Pokryta jest pięknym, różowym piaskiem a otacza ją rafa. To idealna miejscówka do nurkowania i opalania. Linia brzegowa wysepki kształtem przypomina półksiężyc.

Blue Lagoon - Oludeniz Beach, Fethiye, Turcja

Czyste i ciepłe turkusowe wody z doskonałym białym piaskiem na plaży no i nigdy niezachodzące słońce - czego chcieć więcej? Takimi krajobrazami obdarowuje nas Błękitna Laguna w Turcji.

Seven Mile Beach, Negril, Jamajka

Będąc na Jamajce nie można ominąć tej plaży. Miły w dotyku biały piasek i czysta woda. Kiedy masz ochotę na przerwę w opalaniu, skorzystaj z hamaków przypiętych do palm. Jedna z wielu wspaniałych rzeczy, jakie oferuje Jamajka.

Smugglers Cove, Tortola, Fidżi, Brytyjskie Wyspy Dziewicze

Piękna, jasna, niekończąca się plaża w kształcie półksiężyca z białym piaskiem. Piękno nie do opisania.

La Meridien Resort, Bora Bora, Tahiti, Polinezja Francuska

Mała wyspa Bora Bora to raj na ziemi. Jej plaże są pokryte białym piaskiem a krystalicznie czysta woda pieni się pięknym turkusowym kolorem.

Manly Beach, Sydney, Australia


Plaże Manly, przy Sydney, mają się czym pochwalić. Przyjemny w dotyku piasek, niebieskie wody i... duża ilość ludzi. Niektórym tłok przeszkadza, innym nie. Palmy na brzegach dodają uroku i są schronieniem przed rażącym słońcem.

Część II rankingu dostępna tutaj.
dodajdo.comSubskrybuj nasz kanał RSS
0 Odpowiedzi

Prześlij komentarz