Jak używać czeków podróżnych?

Czeki podróżne są bardzo wygodną i bezpieczną formą bezgotówkowego przewozu pieniędzy. Po dotarciu do miejsca podróży należy je ponownie wymienić na gotówkę. W większych punktach handlowych są akceptowane jako środek płatniczy.

Zanim wypełnisz czek, upewnij się, że w miejscu podróży znajdziesz miejsca w których czeki podróżne są akceptowane. Najpopularniejsze czeki podróżne to American Express i Thomas Cook. American Express są najbardziej znane na świecie i najszybciej refundowane w razie zgubienia lub kradzieży. Marża za realizację czeków wynosi około 1,5% od ich wartości. Pamiętaj by zawsze posiadać przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość – dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, w innym przypadku urzędnik może odmówić wydania pieniędzy.

Podpisuj czeki dopiero gdy dostaniesz zgodę urzędnikazawsze na jego oczach. Jest to bardzo ważne, gdyż jest to jedyny dowód na to, że nie używasz czyichś czeków.

Czeki podróżne mają tą zaletę, że gdy je utracisz, pieniądze im odpowiadające nie przepadają, a nowe czeki mogą zostać wystawione tego samego dnia. Dodatkowo czeki podróżne można ubezpieczyć w firmach je wystawiających. Po stwierdzeniu utraty lub kradzieży należy niezwłocznie zgłosić ten fakt w najbliższym punkcie refundacji, aby zapobiec realizacji czeków przez osoby nieupoważnione.
dodajdo.comSubskrybuj nasz kanał RSS
2 Odpowiedzi
  1. Jesteś w stanie podać gdzie można w Polsce kupić czeki? Nigdzie nie można tego znaleźć :-(


  2. Gdzie kupić czeki podróżne w Polsce?


Prześlij komentarz