Jak kupić właściwy plecak turystyczny?

Zastanów się jakiej pojemności plecak jest ci potrzebny. Przestrzenny plecak na wyprawę powinien mieć od około 70 do 120 litrów pojemności. A jego stelaż powinien być wykonany z trwałego, lekkiego materiału.

Zwróć uwagę na wewnętrzne i zewnętrzne kieszenie, które pozwolą ci na przechowywanie różnych przedmiotów, jednocześnie będąc łatwo dla ciebie dostępnymi. Dodatkowo zauważ, czy plecak posiada jakąś jedną wewnętrzną – trudno dostępną kieszeń, w której można schować na przykład dokumenty.

Jeżeli jesteś kobietą, lub kupujesz plecak specjalnie dla kobiety, zwróć uwagę na to, by plecak miał odpowiednie dla niej proporcje. Producenci zazwyczaj oferują mniejsze plecaki z węższym rozstawem szelek dla kobiet.

Upewnij się, że plecak ma dobre „zawieszenie”, mocowanie szelek oraz ciężar rozkłada się bardziej równomiernie na plecy i biodra. Jedną z głównych różnic pomiędzy plecakami turystycznymi, a powszechnymi są paski biodrowe i na wysokości klatki piersiowej – taki system pozwala odciążyć plecy.

Wybierz wygodne metody zapinania plecaka – zwróć także uwagę na zamki wewnętrzne-dzielące komory. To prawdziwe dobrodziejstwo dla podróżnych, chcących szczelnie wypełnić duży plecak. Ponadto bardzo przydatną rzeczą są dodatkowe paski mocujące – na karimatę, śpiwór, czy kijki do nordic-walking. Większość plecaków ma klapę, która przykrywa całą „uprząż” oraz zamki. Również i w tym przypadku warto sprawdzić, czy jest ona solidnie przymocowana (nie przyszyta) – np. paskami i zatrzaskami.

Niektóre plecaki posiadają dodatkowo mniejszy – przyczepiany plecak – bardzo wygodne rozwiązanie gdy wybieramy się na krótką wycieczkę – jednocześnie pozostawiając duży plecak ciągle spakowany.

Ceny dobrych plecaków w Polsce zaczynają się od około 350 zł a kończą na 1000 zł. Przed zakupem warto zrobić rekonesans na specjalnych portalach, takich jak pricerunner, czy ceneo.pl.
dodajdo.comSubskrybuj nasz kanał RSS
1 Odpowiedź
  1. Anonimowy Says:

    Dobry artykuł! 5/5!


Prześlij komentarz