Jak dobrze spakować plecak?

Tygodniowe wakacje, kilkudniowa wizyta u znajomych, czy poważne podróżowanie - plecak jest najwygodniejszym rozwiązaniem dla przewozu bagażu, praktycznie w każdej sytuacji.
Wiedząc jak go spakować, twoja podróż będzie bardziej komfortowa, a bagaż bezpieczny.

Wybierz odpowiedni plecak, którego rozmiar będzie wystarczający by pomieścić cały twój bagaż. Dobierając plecak uwzględnij jego budowę - paski biodrowe i piersiowe pozwolą odpowiednio rozłożyć ciężar.

Upewnij się czy wszystkie twoje ubrania są właściwie poskładane, lub ściśle zwinięte - nie zmarnujesz w ten sposób cennej powierzchni.

Rzeczy kruche lub wartościowe zawijaj w ubrania - chroń je przed zniszczeniem. Na przykład kamerę cyfrową możesz umieścić w koszulkach.
Rzeczy wartościowych nie pakuj do zewnętrznych kieszeni, oczywistym jest zachowanie bezpieczeństwa, ale nie zapominaj, że w kieszeniach zewnętrznych powinny znajdować się rzeczy, z których najczęściej będziesz korzystać - mapy, napoje, przekąski, itp.
Paszport, gotówkę, czy bilety przewoź w saszetce zawieszonej na szyi. Nie trzymaj wartościowych przedmiotów razem - rozlokuj je w różnych torbach.
Suwaki - zamki błyskawiczne spinaj rzemykami, w ten sposób możesz zabezpieczyć plecak przed łatwym otwarciem.

Ciężkie przedmioty powinny być umieszczone w środkowej części plecaka. Jeśli ciężar przeniesiesz na spód plecaka odczują to twoje plecy i ramiona, a plecak z każdą minutą będzie się wydawał coraz cięższy.
Im lepiej wypełnisz plecak, tym lepiej będzie rozłożony ciężar bagażu na twoich plecach.
Delikatnie wyróżnij swój plecak - oznacz go, tak by łatwo było go rozpoznać na lotniskowej taśmie z bagażem.
dodajdo.comSubskrybuj nasz kanał RSS
1 Odpowiedź
  1. Staszek Says:

    Świetny blog i przydatne porady. Na pewno je wykorzystamy już wkrótce


Prześlij komentarz