Poznaj język obcy bez użycia rozmówek

Nie potrzebujesz „rozmówek” by nauczyć się podstawowych słów w języku obcym, w kraju do którego podróżujesz. Trochę wysiłku sprawi, że twoja podróż będzie łatwiejsza, a gospodarze mile zaskoczeni.

Krok 1
Znajdź sensowny motyw, na którego temat chciałbyś się czegoś nauczyć i trzymaj się go. To może być coś prostego – jak nauka kilku podstawowych pozdrowień, zwrotów grzecznościowych, czy zamawiania w restauracji.

Krok 2
Zwróć uwagę na to, jak inni się pozdrawiają – jeden drugiego; nauka właściwych powitań i pożegnań zawsze będzie powodować życzliwość innych.

Krok 3
Znajdź dla siebie kilku dobrych nauczycieli – recepcjonista hotelowy, kelner w restauracji, czy kierowca taksówki. Nie musi być to osoba, z którą spędzisz wiele czasu, ale po prostu ktoś, kto doceni twoje zainteresowanie językiem obcym i z kim będziesz codziennie mieć wygodny kontakt – przy okazji codziennych potrzeb.

Krok 4
Poproś o nauczenie kilku słów, które pomogą ci osłuchać się z językiem. Nie potrzebujesz znajomości wspólnego języka, by to zrobić; wskazywanie, gestykulacja są wystarczające. Nauka imienia nauczyciela, nazwy miasta które odwiedzisz, liczb – są bardzo dobre na początek.

Krok 5
Zapisuj sobie słowa, których się nauczysz, zaznaczając symbolami wymowę – by nie zapomnieć jak powinny brzmieć. Zapisuj słowa takimi, jakimi je słyszysz – od nauczyciela czy na ulicy.

Krok 6
Powtarzaj nowe słowa lub wyrażenia swojemu nauczycielowi, natychmiast po tym gdy on je wypowie. Nie bój się prosić o powtórzenie. Za każdym razem poprawiaj się, gdy usłyszysz różnicę w wymowie.

Krok 7
Cały czas wzbogacaj swoją listę słówek i powtarzaj je sobie kilkanaście razy w ciągu dnia. Przypominanie sobie słówek, jest kluczem do nauki języka.

Krok 8
Postaraj się używać nowych słówek lub wyrażeń w kontaktach z innymi miejscowymi – nie tylko nauczycielem. Poproś ich by powtórzyli słowa, których się nauczyłeś – w ten sposób możesz się dowiedzieć jak inni je wymawiają.
dodajdo.comSubskrybuj nasz kanał RSS
0 Odpowiedzi

Prześlij komentarz