7 praktycznych porad na długie loty

Długie loty z kontynentu na kontynent mogą być naprawdę ciężkie do zniesienia, i to nie tylko dla osób rzadko podróżujących. Jak zatem latać komfortowo i jak najlepiej wykorzystać wolny czas?

Bądź pierwszy

Większość linii lotniczy umożliwia wykup biletu z priorytetem tj. pasażer z takim biletem będzie wcześniej przepuszczony przez bramkę i będzie mógł szybko zająć wygodne miejsce. Czasem zdarza się, że takich osób jest sporo, więc jeśli posiadasz bilet z priorytetem postaraj się jednak przybyć pierwszy, wtedy będziesz mógł szybko dojść do samolotu i wybrać najlepsze miejsce, czyli: przy wyjściu awaryjnym i w pierwszym rzędzie od wewnętrznej strony gdzie jest najwięcej miejsca na nogi. Dla osób wysokich to zbawienie.

Jedzenie i napoje

Gorące i ostre posiłki mogą powodować wzdęcia i niestrawność a "obżarstwo" może powodować mdłości. Jedz więc lekko i popijaj jedzenie wodą by nie prosić się o odwodnienie.

Gimnastyka

Podczas bardzo długich lotów radzi się częste ćwiczenia. Możesz chodzić pomiędzy rzędami po kilka razy by rozciągnąć mięśnie. Dzięki temu krążenie jest znacznie lepsze a ryzyko zakrzepu żył mniejsze.

Zaległa praca

Jeśli jesteś do tyłu z robotą, skorzystaj z wolnego czasu, włącz notebooka i zajmij się pisaniem, wypełnianiem dokumentów czy kalkulacjami w Excelu.

Rozrywka

Podczas długich lotów, linie lotnicze zazwyczaj oferują chwilę relaksu, dla swoich klientów, oferując im seanse filmowe. W takich chwilach światła są przyciemniane, co czasem pomaga się zdrzemnąć i zrelaksować.

Sen

Seans filmowy może pomóc się zdrzemnąć, ale nie zawsze jest tak kolorowo. Często ludzie zabierają ze sobą swoje małe dzieci a wtedy czeka Cię katorga. Krzyki, płacz mogą tylko doprowadzić do irytacji, agresji, i stresu. Przed lotem zaopatrz się w dobre zatyczki do uszu oraz opaskę na oczy. Pomóc zasnąć może odtwarzacz MP3. Wgraj przed lotem muzykę relaksacyjną (np. chillout) lub jedną z wielu płyt z odgłosami natury (szum morza działa na mnie bardzo kojąco).

Jet Lag

Im więcej stref czasowych przemierzysz, tym większy może być dyskomfort. By go zwalczyć przeczytaj porady zawarte w artykule Jak sobie radzić ze zmęczeniem powodowanym różnicą czasu (jet lag)?
dodajdo.comSubskrybuj nasz kanał RSS
0 Odpowiedzi

Prześlij komentarz