Jak prowadzić dziennik podróży?

Dziennik podróży może być wspaniałym sposobem na utrzymywanie stałego kontaktu z rodziną, zapisu swojej działalności, przechowywania zdjęć i pamiątek, a także zbierania informacji i dzielenia się z innymi swoim doświadczeniem z podróży.

Zastanów się nad zakupem „przewodnika do żurnalizmu”, tak byś mógł z niego korzystać podczas podróży. Przewodniki takie zawierają wskazówki, ćwiczenia oraz przykłady tego jak dziennik mógłby być pisany. Oczywiście w pewnym momencie będziesz znać go na pamięć, dlatego po prostu przekaż go dalej.

Pamiętaj, że nie ma żadnych zasad dla pisania dziennika podróży, ma on być przede wszystkim twój. Nie pozwól, aby oczekiwania wobec dziennika sprawiły, że nie będziesz pisać swobodnie i spontanicznie.

Staraj się numerować swoje wpisy. W nagłówku nazwij miejsce wpisu, datę, możesz też zrobić szkic otoczenia w którym się znajdujesz. To pomoże w wyrobieniu w sobie poczucia obowiązku codziennego pisania.

Miej przy sobie pióro, ołówek, kredki, klej, taśmę samoprzylepną nawet jeśli nie jesteś „artystyczną duszą”. Załóż jednak, że podróże mogą pomóc ci w odkryciu nowych talentów.
Pozwól miejscowym oraz dzieciom także dokonywać wpisów, rysować w twoim dzienniku (kolejny dobry powód, by mieć kredki!).

Zrób listę rzeczy, które są częścią twojego codziennego doświadczenia w podróży. Mogą to być takie obserwacje, jak na przykład: „Co ludzie jedzą w pociągu”, „Jak ubrani są uczniowie w innych krajach”, „Co zawsze mam w małym plecaku”, lub chociażby „Jak się wabi zwierzęta w innych krajach”, co wbrew pozorom nie jest tak oczywiste.

Zbieraj rzeczy, które otrzymujesz od czasu do czasu – listy od rodziny, przyjaciół. Ale także pamiątki, znaczki, bilety, przedmioty towarzyszące ci w podróży.
Rób notatki zawsze, gdy coś cię zaintryguje, pisz chociażby na restauracyjnej serwetce. Nie pozwól uciec chwili!
dodajdo.comSubskrybuj nasz kanał RSS
Etykiety: , ,

1 Odpowiedź
  1. Anonimowy Says:

    Gdzie można dostać ten "przewodnik do zurnalizmu"?


Prześlij komentarz