Jak latać jeśli masz klaustrofobię?

Letnie podróże za pasem, a loty będą chyba najpopularniejszym środkiem transportu. Dla tych, którzy mają klaustrofobię, trudnym może być nie tylko podróż, ale nawet samo wsiadanie do samolotu. Poniżej przedstawiamy kilka porad, dla tych, którzy cierpią z powodu zamkniętych przestrzeni i wciąż latanie jest dla nich uciążliwe.


Porada 1
Na 24 godziny przed lotem, wydrukuj sobie kartę boardingową – w wielu liniach lotniczych taki zabieg pozwala na zajęcie miejsca bliżej przednich drzwi samolotu.

Porada 2
Podczas lotu staraj się mieć na sobie raczej szorty i sandały niż długie spodnie i restryktywne ubranie. Po prostu utrzymując niższą temperaturę ciała łatwiej jest o dobre samopoczucie podczas lotu.

Porada 3
Kiedy wsiądziesz do samolotu – włącz wentylator nad swoją głową i weź głęboki oddech. Weź ze sobą iPoda lub inny odtwarzacz muzyki i włącz go ustawiając głośność tak, by zagłuszyła hałas samolotu. Pamiętaj, że nie będziesz mógł go użyć podczas startu i lądowania.

Porada 4
To jedna z najważniejszych porad w temacie odwracania uwagi od swojej słabości. Zacznij czytać dobrą książkę, magazyn, albo rozpocznij rozmowę ze współpasażerem. Zajmiesz sobie w ten sposób czas i nie będziesz koncentrować się na zamkniętych drzwiach samolotu, które wielu chorych na klaustrofobię, doprowadzają do ataku.

Porada 5
Pozwól sobie na drzemkę, lub napij się wody i kontynuuj czytanie. Pamiętaj o dopływie powietrza z wentylatora, nawet jeśli jest ci nieco chłodno – mimo wszystko utrzymasz w ten sposób uspokajający efekt. Jeśli siedzisz blisko przedniej części samolotu, będziesz miał po wylądowaniu na szybsze wyjście z samolotu. Weź kolejny głęboki wdech. Udało się! Jesteś na lotnisku!

Dobre rady i ostrzeżenia

  • Pamiętaj o głębokich wdechach – naprężaj ciało i wstrzymuj oddech.
  • Możesz wypić herbatę ziołową – to uspokaja
  • Żuj gumę.
  • Klaustrofobia może pogłębić się na starość.
dodajdo.comSubskrybuj nasz kanał RSS
1 Odpowiedź
  1. A kolejny lot będzie zdecydowanie lepszy i może uda się podziwiać piękne widoki z góry :)


Prześlij komentarz